Kuidas osaleda?

Astu AEGEE-Tallinna liikmeks:

 1. Astu AEGEE-Tallinna liikmemaks. Selleks täida liikmeankeet.
 2. Tasu aastaneliikmemaks 20€. NB! Kui sul on kindel soov kandideerida Suveülikooli, tuleb tasuda ka kandideerimistasu 2.50€, ilma milleta kandideerida ei ole võimalik. Kokku 22.50€ EUR. Tee endale konto MyAEGEE-sse ja kindlasti otsi antennade juurest üles AEGEE-Tallinn ning klikka “Request to join”. Selle konto abil saad kandideerida suveülikooli.
 3.  Tehtud! Võtame sinuga peagi ühendust koos juhistega Suveülikooli kandideerimiseks.

Kandideeri suveülikooli:

 1. Vali omale sobiv suveülikooli programm suveülikooli ametlikult koduleheküljelt kuhu saad sisse logida oma Intraneti kasutajaga,
 2. Kui sa pole seda veel teinud, siis tasu kindlasti Suveülikooli kandideerimise tasu 2.50 € (AEGEE-Tallinn peab maksma iga kandideerija pealt 2.50€ AEGEE-Euroopale, et oleks võimalik edaspidigi finantseerida projekti jätkumist)
 3. Täida Suveülikooli lehel motivatsioonikiri ja vasta antud küsimustele. Kandidaadid valitakse välja just motivatsioonikirja ja küsimustele antud vastuste põhjal, seega anna endast parim. Põhjenda oma valikut, kiida, tee nalja, jutusta mõni lugu või ole muud moodi originaalne.
 4. Kandideerimise tähtaeg on 02. mai keskpäev, kuid soovitame tõrgete vältimiseks seda viimasele minutile mitte jätta.

Kandideerida on võimalik korraga kuni kolme suveülikooli:

 1. Sul on võimalus valida kuni kolm meelepärast Suveülikooli. Kui valid kolm selekteerib süsteem ainult ühe Suveülikooli, kuhu saadetakse sinu kandidatuur, süsteem arvestab kandideerijate sugu, vanust, päritolus, vastavalt selle, kui palju on just sinna kandideerijaid. Kui tahad kindlasti just ühte konkreetsesse Suveülikooli kandideerida, siis vali ainult üks Suveülikool. Nii võid kindel olla, et süsteem su avalduse just sinna suunab.
 2. Iga Suveülikooli kohta tuleb eraldi kirjutada motivatsioonikiri.
 3. Tulemuse, millisesse Suveülikooli saadetakse sinu kandidatuur, saad teada 3. mail.
 4. Lõplik tulemus selgub hiljemalt 06. mail.

Tulemused:

 1. Tulemused selguvad kõige hiljemalt 06. maiks (olenevalt suveülikoolist võivad tulemused ilmuda ka varem). Tulemuse saad teada Suveülikoolide koduleheküljelt. Tihtipeale saadavad korraldajad vastuse ka su isiklikule meilile.
 2. Kui sa ei osutunud valituks. Pole hullu, üks võimalus on veel jäänud – “open call.” Pärast 06. maid hakkavad suveülikoolide kodulehel ilmuma sihtkohad, kus on veel vabu kohti. Lisakandideerimise aegadel pole kindlaid kuupäevi, seega hoia silma peal. Siin kehtib üldjuhul reegel – kes ees see mees – ning tulemuse saab teada juba mõne päeva jooksul.
 3. Alati saab oma kandidatsiooni tühistada, isegi siis, kui oled osutunud valituks. Seega kui suveplaanid võivad muutuda, pigem kandideeri ning seejärel tühista.

* AEGEE-Tallinna liikmetest on reeglina saanud suur enamus soovitud suveülikoolidesse, kuna Eestist on võrreldes teiste riikidega (nagu näiteks Hispaania või Itaalia) alati võrdlemisi vähe kandidaate.

annika su

Kõik Suveülikoolid leiad suveülikoolide ametlikult koduleheküljelt: 
AEGEE.SU